Elementor Pro - en to uk_UA translation catalogue (1429 entries)

en: %1$s at %2$s
uk_UA: %1$s в %2$s

en: %1$sYour license key doesn't match your current domain%2$s. This is most likely due to a change in the domain URL of your site (including HTTPS/SSL migration). Please deactivate the license and then reactivate it again.
uk_UA: %1$sВаш ліцензійний ключ не відповідає вашому поточному домену%2$s. Швидше за все, це пов'язано зі зміною URL-адреси вашого сайту (включно з HTTPS/SSL міграцією). Будь ласка, деактивуйте ліцензію, а потім активуйте її знову.

en: %1$sYour license key doesn't match your current domain%2$s. This is most likely due to a change in the domain URL. Please deactivate the license and then reactivate it again.
uk_UA: %1$sВаш ліцензійний ключ не відповідає вашому поточному домену%2$s. Швидше за все, це пов'язано зі зміною URL-адреси. Будь ласка, деактивуйте ліцензію, а потім активуйте її знову.

en: %1$sYour license key has been cancelled%2$s (most likely due to a refund request). Please consider acquiring a new license.
uk_UA: %1$sВаш ліцензійний ключ було скасовано%2$s (швидше за все, це пов'язано з запитом на відшкодування коштів). Будь ласка, розгляньте можливість придбання нової ліцензії.

en: %s Archive
uk_UA: %s Архів

en: %s By Author
uk_UA: %s за Автором

en: %s Comments
uk_UA: %s Коментарів

en: %s Field
uk_UA: %s Поле

en: %s File
uk_UA: %s Файл

en: %s ago
uk_UA: %s тому

en: &laquo; Previous
uk_UA: &laquo; Назад

en: &nbsp;&ndash; Page %s
uk_UA: &nbsp;&ndash; Сторінка %s

en: (deleted user)
uk_UA: (видалений користувач)

en: 3D Depth
uk_UA: 3D Глибина

en: 3D Tilt
uk_UA: 3D нахил

en: 404 Page
uk_UA: Сторінка 404

en: A PHP extension stopped the file upload. PHP does not provide a way to ascertain which extension caused the file upload to stop; examining the list of loaded extensions with %s may help.
uk_UA: Розширення PHP зупинило завантаження файлу. PHP не дає можливість визначити, яке розширення змушувало зупинити завантаження файлу; можливо допоможе вивчення списку завантажених розширень за допомогою %s.

en: A new Form Submission has been received
uk_UA: Отримано нове подання форми

en: A new Submission
uk_UA: Нове подання

en: ASC
uk_UA: За зростанням

en: Above
uk_UA: Вище

en: Acceptance
uk_UA: Прийняття

en: Acceptance Text
uk_UA: Текст Угоди

en: Access to edit content only
uk_UA: Доступ лише для редагування вмісту

en: Account
uk_UA: Обліковий запис

en: Action
uk_UA: Дія

en: Actions
uk_UA: Дії

en: Actions After Expire
uk_UA: Дії після закінчення терміну дії

en: Actions After Submit
uk_UA: Дії після Надсилання

en: Activate
uk_UA: Активувати

en: Activate License
uk_UA: Активувати ліцензію

en: Activate Manually
uk_UA: Активувати вручну

en: Active
uk_UA: Активний

en: Active Color
uk_UA: Активний колір

en: Add
uk_UA: Додати

en: Add Action
uk_UA: Додати Дію

en: Add Condition
uk_UA: Додати умову

en: Add New
uk_UA: Додати нову

en: Add New Font
uk_UA: Додати новий шрифт

en: Add New Font Type
uk_UA: Додати новий тип шрифту

en: Add New Icon Set
uk_UA: Додати новий набір іконок

en: Add New Theme Template
uk_UA: Додати Новий Шаблон теми

en: Add To Cart
uk_UA: Додати в кошик

en: Add actions that will be performed after a visitor submits the form (e.g. send an email notification). Choosing an action will add its setting below.
uk_UA: Додайте дії, які будуть виконуватися після того, як форма заповнена (наприклад, відправити повідомлення по email). Виберіть дію і ви побачите його налаштування нижче.

en: Add as many tags as you want, comma separated.
uk_UA: Додайте стільки міток, скільки хочете, розділяючи комами.

en: Add comma separated tags
uk_UA: Додати позначки, розділені комами

en: Add item
uk_UA: Додати елемент

en: Add new
uk_UA: Додати

en: Add nofollow
uk_UA: Додати nofollow

en: Add or remove Font Types
uk_UA: Додати чи видалити Типи Шрифтів

en: Add to Cart
uk_UA: Додати до кошика

en: Add to Contacts
uk_UA: Додати до контактів

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
uk_UA: Додайте ваш користувацький клас БЕЗ крапки. Наприклад: мій-клас

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
uk_UA: Додайте свій користувальницький ID БЕЗ решітки. Наприклад: my-id

en: Add your own custom CSS
uk_UA: Додайте свій власний код CSS

en: Additional Info
uk_UA: Додаткова Інформація

en: Additional Information
uk_UA: Додаткова інформація

en: Additional Information Tab
uk_UA: Вкладка «Додаткова Інформація»

en: Additional Options
uk_UA: Додаткові опції

en: Additional Settings
uk_UA: Додаткові налаштування

en: Admin Notice:
uk_UA: Повідомлення адміністратора:

en: Adobe Fonts (TypeKit)
uk_UA: Шрифти Adobe (TypeKit)

en: Advanced
uk_UA: Розширений

en: Advanced Data
uk_UA: Додаткові дані

en: Advanced Rules
uk_UA: Розширені правила

en: After
uk_UA: Після

en: After Inactivity
uk_UA: Після неактивності

en: After Text
uk_UA: Після тексту

en: Alignment
uk_UA: Вирівнювання

en: All
uk_UA: Все

en: All Archives
uk_UA: Усі архиви

en: All Browsers
uk_UA: Усі браузери

en: All Font Types
uk_UA: Усі типи шрифтів

en: All Fonts
uk_UA: Всі шрифти

en: All Icons
uk_UA: Всі іконки

en: All Posts
uk_UA: Усі записи

en: All Product Archives
uk_UA: Усі Архіви Товарів

en: All Singular
uk_UA: Всі Одиничні

en: All Users
uk_UA: Всі користувачі

en: All site
uk_UA: Увесь сайт

en: Allow Full Screen
uk_UA: Дозволити Повноекранний

en: Allow Order
uk_UA: Дозволити замовлення

en: Allowed File Types
uk_UA: Дозволені типи файлів

en: Amazing
uk_UA: Дивовижний

en: Amount
uk_UA: Сума

en: An error occurred, please try again
uk_UA: Сталася помилка, спробуйте ще раз

en: An error occurred.
uk_UA: Сталася помилка.

en: An error occurred. Please check your internet connection and try again. If the problem persists, contact our support.
uk_UA: Виникла помилка. Перевірте з'єднання з Інтернетом і спробуйте ще раз. Якщо проблема не зникла, зверніться в нашу службу підтримки.

en: Angle
uk_UA: Кут

en: Animated Headline
uk_UA: Анімований заголовок

en: Animated Text
uk_UA: Анімований текст

en: Animation
uk_UA: Анімація

en: Animation Duration
uk_UA: Тривалість анімації

en: Any Child Of
uk_UA: Будь-яка дочірня

en: Apply
uk_UA: Застосувати

en: Apply & Preview
uk_UA: Застосувати & Переглянути

en: Apply Effects On
uk_UA: Застосувати ефекти до

en: Apply Link On
uk_UA: Застосувати посилання на

en: Apply Once
uk_UA: Застосувати один раз

en: Apply an alternate template
uk_UA: Застосувати альтернативний шаблон

en: Apply current template to these pages.
uk_UA: Застосуйте поточний шаблон до цих сторінок.

en: Archive
uk_UA: Архів

en: Archive Button
uk_UA: Кнопка Архіва

en: Archive Description
uk_UA: Опис Архіву

en: Archive Meta
uk_UA: Архів Meta

en: Archive Posts
uk_UA: Записи Архіву

en: Archive Products
uk_UA: Архівні товари

en: Archive Products (deprecated)
uk_UA: Архів товарів (застарілий)

en: Archive Text
uk_UA: Текст кнопки архіву

en: Archive Title
uk_UA: Назва Архіву

en: Archive URL
uk_UA: Архів URL

en: Archives
uk_UA: Архіви

en: Archives: %s
uk_UA: Архіви: %s

en: Are you sure?
uk_UA: Ви впевнені?

en: Arrow
uk_UA: Стрілка

en: Arrow Circle
uk_UA: Стрілка Коло

en: Arrow Circle Negative
uk_UA: Стрілка Коло Негатив

en: Arrows
uk_UA: Стрілки

en: Arrows Type
uk_UA: Тип стрілки

en: Arrows and Dots
uk_UA: Стрілки та Крапки

en: Aside
uk_UA: Вбік

en: Aspect Ratio
uk_UA: Співвідношення сторін

en: Attachment URL
uk_UA: URL прикріплення

en: Attributes
uk_UA: Атрибути

en: Audience
uk_UA: Аудиторія

en: Author
uk_UA: Автор

en: Author Archive
uk_UA: Архів Автора

en: Author Info
uk_UA: Інформація про автора

en: Author Meta
uk_UA: Автор Meтa

en: Author Name
uk_UA: Ім’я Автора

en: Author Profile Picture
uk_UA: Фото Профіля

en: Author URL
uk_UA: URL Автора

en: Author Website
uk_UA: Вебсайт Автора

en: Author picture
uk_UA: Зображення автора

en: Author: %s
uk_UA: Автор: %s

en: Auto
uk_UA: Автоматично

en: Auto Renewal
uk_UA: Автоматична оплата

en: Automatically Close After
uk_UA: Автоматично закривати після

en: Autoplay
uk_UA: Автозапуск

en: Autoplay Speed
uk_UA: Швидкість гортання

en: Avatar
uk_UA: Аватар

en: Avatar URL
uk_UA: URL аватара

en: Average Rating
uk_UA: За середнім рейтингом

en: Avoid Duplicates
uk_UA: Уникайте дублікатів

en: Avoid Multiple Popups
uk_UA: Уникайте декількох Popup-ів

en: Back
uk_UA: Задній

en: Background
uk_UA: Фон

en: Background Color
uk_UA: Фоновий колір

[ctx: Background Control]
en: Auto
uk_UA: Авто

[ctx: Background Control]
en: Contain
uk_UA: Розмістити

[ctx: Background Control]
en: Cover
uk_UA: Обкладинка

[ctx: Background Control]
en: Image
uk_UA: Зображення

[ctx: Background Control]
en: Size
uk_UA: Розмір

en: Background Overlay
uk_UA: Накладення Фону

en: Badge
uk_UA: Значок

en: Badge Taxonomy
uk_UA: Значок Таксономія

en: Bag
uk_UA: Сумка

en: Basket
uk_UA: Кошик

en: Before
uk_UA: До

en: Before Text
uk_UA: Перед текстом

en: Below
uk_UA: Нижче

en: Beside
uk_UA: Поруч

en: Bio
uk_UA: Біо

en: Biography
uk_UA: Біографія

en: Blend Mode
uk_UA: Режим накладання

en: Block
uk_UA: Блок

en: Blockquote
uk_UA: Блок цитат

en: Blur
uk_UA: Розмиття

en: Bold
uk_UA: Жирний

en: Border
uk_UA: Межа

en: Border Color
uk_UA: Колір межі

en: Border Radius
uk_UA: Обрізка кутів

en: Border Width
uk_UA: Товщина межі

en: Borders
uk_UA: Межі

en: Both
uk_UA: Обидва

en: Bottom
uk_UA: Низ

en: Bottom Left
uk_UA: Внизу зліва

en: Bottom Right
uk_UA: Внизу праворуч

en: Box
uk_UA: Коробка

en: Box Count
uk_UA: Підрахунок

en: Box Shadow
uk_UA: Тінь об'єкта

en: Boxed
uk_UA: Вбудований

en: Boxed Icon
uk_UA: Іконка в блоці

en: Boxes
uk_UA: Блоки

en: Breakpoint
uk_UA: Точка зупину

en: Bring to Front
uk_UA: На передній план

en: Bubble
uk_UA: Бульбашка

en: Bullet
uk_UA: Куля

en: Bullets
uk_UA: Маркери

en: Button
uk_UA: Кнопка

en: Button Color
uk_UA: Кнопка кольору

en: Button Count
uk_UA: Кнопка лічильник

en: Button Height
uk_UA: Висота кнопки

en: Button ID
uk_UA: ID Кнопки

en: Button Only
uk_UA: Тільки Кнопка

en: Button Size
uk_UA: Розмір кнопки

en: Button Text
uk_UA: Текст Кнопки

en: Buttons
uk_UA: Кнопки

en: By Author
uk_UA: За автором

en: By Parent
uk_UA: За батьками

[ctx: CPT Menu Name]
en: Custom Fonts
uk_UA: Власні шрифти

[ctx: CPT Menu Name]
en: Custom Icons
uk_UA: Власні іконки

[ctx: CPT Name]
en: Custom Fonts
uk_UA: Власні шрифти

[ctx: CPT Name]
en: Custom Icons
uk_UA: Власні іконки

[ctx: CPT Singular Name]
en: Font
uk_UA: Шрифт

[ctx: CPT Singular Name]
en: Icon Set
uk_UA: Набір іконок

en: CSS Classes
uk_UA: Класи CSS

en: CSS Prefix
uk_UA: Префікс CSS

en: Call
uk_UA: Дзвінок

en: Call to Action
uk_UA: Заклик до дії

en: Can not connect to the reCAPTCHA server (%d).
uk_UA: Не можу підключитися до сервера reCAPTCHA (%d).

en: Cancel
uk_UA: Відмінити

en: Cancelled
uk_UA: Скасовано

en: Canvas
uk_UA: Полотно

en: Caption
uk_UA: Підпис

en: Captions
uk_UA: Підписи

en: Card
uk_UA: Картка

en: Cards
uk_UA: Картки

en: Caret
uk_UA: Трикутник

en: Carousel
uk_UA: Карусель

en: Cart
uk_UA: Кошик

en: Cart Page
uk_UA: Сторінка кошика

en: Categories
uk_UA: Категорії

en: Categories Count
uk_UA: Кількість категорій

en: Category
uk_UA: Категорія

en: Category Image
uk_UA: Картинка Категорії

en: Category: %s
uk_UA: Категорія: %s

en: Cc
uk_UA: Копія

en: Center
uk_UA: По центру

en: Centered Slides
uk_UA: Центровані слайди

en: Changelog
uk_UA: Історія змін

en: Channel
uk_UA: Канал

en: Chat
uk_UA: Чат

en: Checkbox
uk_UA: Чекбокс

en: Checked by Default
uk_UA: Відмічено за замовчуванням

en: Checkout
uk_UA: Оформлення

en: Checkout Page
uk_UA: Сторінка Оформлення Замовлення

en: Chevron
uk_UA: Шеврон

en: Chevron Circle
uk_UA: Круглий Шеврон

en: Choose
uk_UA: Виберіть

en: Choose Icon
uk_UA: Оберіть іконку

en: Choose Image
uk_UA: Оберіть зображення

en: Choose Template
uk_UA: Виберіть шаблон

en: Choose a font to publish.
uk_UA: Оберіть шрифт, щоб опублікувати.

en: Choose from the most used Font Types
uk_UA: Вибрати з найбільш часто використаних типів шрифтів

en: Choose template
uk_UA: Обрати шаблон

en: Circle
uk_UA: Коло

en: Classic
uk_UA: Класичний

en: Click Here
uk_UA: Натиснути тут

en: Click here
uk_UA: Клацніть тут

en: Click here for Instructions
uk_UA: Натисніть тут, щоб отримати інструкції

en: Click here to browse
uk_UA: Клацніть тут, щоби переглянути

en: Clicks
uk_UA: Натискання

en: Close Button
uk_UA: Кнопка "Закрити"

en: Close Popup
uk_UA: Закрийте Popup

en: Code
uk_UA: Код

en: Code Highlight
uk_UA: Виділення коду

en: Color
uk_UA: Колір

en: Color Scheme
uk_UA: Кольори

en: Colors
uk_UA: Кольори

en: Column
uk_UA: Колонка

en: Column Width
uk_UA: Ширина колонки

en: Columns
uk_UA: Колонки

en: Columns Gap
uk_UA: Розрив колонок

en: Comment
uk_UA: Коментар

en: Comment Count
uk_UA: Кількість Коментарів

en: Comments
uk_UA: Коментарі

en: Comments Box
uk_UA: Блок коментарів

en: Comments Link
uk_UA: Посилання на коментарі

en: Comments Number
uk_UA: Коментарі

en: Comments URL
uk_UA: URL Коментарів

en: Comments are closed.
uk_UA: Коментарі закрито.

en: Compact
uk_UA: Компактно

en: Completed
uk_UA: Завершено

en: Conditions
uk_UA: Умови

en: Conditions:
uk_UA: Умови:

en: Connect & Activate
uk_UA: Підключення & Активація

en: Contact
uk_UA: Контакт

en: Contact URL
uk_UA: Контактний URL

en: Container
uk_UA: Контейнер

en: Container Width
uk_UA: Ширина контейнера

en: Content
uk_UA: Вміст

en: Content Animation
uk_UA: Анімація вмісту

en: Content Area
uk_UA: Область вмісту

en: Content Color
uk_UA: Колір Вмісту

en: Content Padding
uk_UA: Поліпшення вмісту

en: Content Position
uk_UA: Позиція вмісту

en: Content Width
uk_UA: Ширина вмісту

en: Continue
uk_UA: Продовжити

en: Copy Link
uk_UA: Копіювати посилання

en: Copy the license key from your account and paste it below.
uk_UA: Скопіюйте ліцензійний ключ від вашого облікового запису та вставте нижче.

en: Copy to Clipboard
uk_UA: Копіювати до буфера обміну

en: Could not load the panel.
uk_UA: Не вдалося завантажити панель.

en: Could not unzip or empty archive.
uk_UA: Не вдалося розархівувати або порожній архів.

en: Count
uk_UA: Рахувати

en: Countdown
uk_UA: Зворотній відлік

en: Cover
uk_UA: Обкладинка

en: Cover Photo
uk_UA: Фото на обкладинці

en: Coverflow
uk_UA: Медіатека

en: Created on
uk_UA: Створено

en: Credit
uk_UA: Кредит

en: Cube
uk_UA: Куб

en: Currency
uk_UA: Валюта

[ctx: Currency]
en: Baht
uk_UA: Бат

[ctx: Currency]
en: Dollar
uk_UA: Долар

[ctx: Currency]
en: Euro
uk_UA: Євро

[ctx: Currency]
en: Franc
uk_UA: Франк

[ctx: Currency]
en: Guilder
uk_UA: Гульден

[ctx: Currency]
en: Krona
uk_UA: Крона

[ctx: Currency]
en: Lira
uk_UA: Ліра

[ctx: Currency]
en: Peseta
uk_UA: Песета

[ctx: Currency]
en: Peso
uk_UA: Песо

[ctx: Currency]
en: Pound Sterling
uk_UA: Фунт стерлінгів

[ctx: Currency]
en: Real
uk_UA: Реал

[ctx: Currency]
en: Ruble
uk_UA: Рубль

[ctx: Currency]
en: Rupee
uk_UA: Рупія

[ctx: Currency]
en: Rupee (Indian)
uk_UA: Рупія (індійська)

[ctx: Currency]
en: Shekel
uk_UA: Шекель

[ctx: Currency]
en: Won
uk_UA: Корейська Вона

[ctx: Currency]
en: Yen/Yuan
uk_UA: Єна / Юань

en: Currency Format
uk_UA: Формат валюти

en: Currency Symbol
uk_UA: Символ валюти

en: Current Author
uk_UA: Поточний автор

en: Current Date Time
uk_UA: Поточна дата і час

en: Current Page
uk_UA: Поточна сторінка

en: Current Post
uk_UA: Поточний Запис

en: Current Query
uk_UA: Поточний запит

en: Current Subcategories
uk_UA: Поточні підкатегорії

en: Custom
uk_UA: Користувацький

en: Custom API Key
uk_UA: Користувальницький API ключ

en: Custom Add To Cart
uk_UA: Вибіркове додавання в кошик

en: Custom Attributes
uk_UA: Спеціальні атрибути

en: Custom CSS
uk_UA: Користувацький CSS

en: Custom CTA Button
uk_UA: Вибіркова Кнопка дії

en: Custom Caption
uk_UA: Власний підзаголовок

en: Custom Code
uk_UA: Власний код

en: Custom Date Format
uk_UA: Довільний формат дати

en: Custom Fonts
uk_UA: Користувацькі шрифти

en: Custom Format
uk_UA: Нетиповий формат

en: Custom Height
uk_UA: Вибіркова Висота

en: Custom Icon
uk_UA: Власна іконка

en: Custom Icons
uk_UA: Власні іконки

en: Custom Key
uk_UA: Власний ключ

en: Custom Label
uk_UA: Настроювані підписи

en: Custom Messages
uk_UA: Власне повідомлення

en: Custom Symbol
uk_UA: Символ валюти

en: Custom Time Format
uk_UA: Довільний формат часу

en: Custom URL
uk_UA: Користувацький URL

en: Custom code
uk_UA: Власний код

en: Custom code draft updated.
uk_UA: Чернетку власного коду оновлено.

en: Custom code published.
uk_UA: Власний код опубліковано.

en: Custom code saved.
uk_UA: Власний код збережено.

en: Custom code submitted.
uk_UA: Власний код надіслано.

en: Custom code updated.
uk_UA: Власний код оновлено.

en: Custom field deleted.
uk_UA: Користувацьке поле видалено.

en: Custom field updated.
uk_UA: Користувацьке поле оновлено.

en: DESC
uk_UA: За спаданням

en: Daily
uk_UA: Щодня

en: Dark
uk_UA: Темний

en: Dashed
uk_UA: Підкреслений

en: Data
uk_UA: Дані

en: Data Tabs
uk_UA: Вкладки Дати

en: Date
uk_UA: Дата

en: Date Archive
uk_UA: Архів дат

en: Date Field
uk_UA: Поле для Дати

en: Date Format
uk_UA: Формат дати

[ctx: Date Format]
en: March 6, 2018 (F j, Y)
uk_UA: 6 Березня, 2018 (j F, Y)

en: Date Modified
uk_UA: Дата зміни

en: Date set according to your timezone: %s.
uk_UA: Дата, встановлена відповідно до вашого часового поясу: %s.

en: Day
uk_UA: День

en: Day Of Cycle
uk_UA: Днів в циклі

en: Day: %s
uk_UA: День: %s

en: Days
uk_UA: Дні

en: Deactivate
uk_UA: Деактивувати

en: Default
uk_UA: Типовий

en: Default Page Template from your theme
uk_UA: Шаблон сторінки за замовчуванням з вашої теми

en: Default Value
uk_UA: Значення за замовчуванням

en: Delay
uk_UA: Затримка

en: Delete
uk_UA: Видалити

en: Delete this note?
uk_UA: Видалити цю нотатку?

en: Delete this reply?
uk_UA: Видалити цю відповідь?

en: Deleted notes can't be recovered.
uk_UA: Видалені нотатки не можуть бути відновлені.

en: Deleted replies can't be recovered.
uk_UA: Видалені відповіді не можуть бути відновлені.

en: Depth
uk_UA: Глибина

en: Description
uk_UA: Опис

en: Description Color
uk_UA: Колір опису

en: Desktop
uk_UA: Комп'ютер

en: Digits
uk_UA: Цифри

en: Direct
uk_UA: Прямий

en: Direct Child Of
uk_UA: Дочірня

en: Direction
uk_UA: Напрямок

en: Disable
uk_UA: Вимкнути

en: Disable Page Scrolling
uk_UA: Вимкнути прокрутку сторінок

en: Disc
uk_UA: Диск

en: Discard
uk_UA: Відхилити

en: Disconnect
uk_UA: Відключити

en: Discord
uk_UA: Розбрат

en: Display Conditions
uk_UA: Умови відображення

en: Display Name
uk_UA: Ім'я

en: Display Percentage
uk_UA: Показувати відсотки

en: Distance
uk_UA: Відстань

en: Divider
uk_UA: Розділювач

en: Divider Width
uk_UA: Ширина роздільника

en: Do not show this message again
uk_UA: Не показувати це повідомлення знову

en: Documentation on date and time formatting
uk_UA: Документація щодо форматування дати та часу

en: Don't Show Again
uk_UA: Не показувати знову

en: Donation
uk_UA: Пожертва

en: Donation Amount
uk_UA: Сума пожертви

en: Done!
uk_UA: Готово!

en: Dots
uk_UA: Крапки

en: Dotted
uk_UA: Пунктирний

en: Double
uk_UA: Подвійний

en: Double Angle
uk_UA: Подвійний кут

en: Double Line
uk_UA: Подвійна лінія

en: Double Opt-In
uk_UA: Двоетапна підписка

en: Down
uk_UA: Вниз

en: Drag & Drop to Upload
uk_UA: Перетягніть, щоби завантажити

en: Dropdown
uk_UA: Розкривне меню

en: Due Date
uk_UA: Термін сплати

en: Duration
uk_UA: Тривалість

en: Edit
uk_UA: Редагувати

en: Edit %s
uk_UA: Редагувати %s

en: Edit Font
uk_UA: Редагувати шрифт

en: Edit Font Type
uk_UA: Змінити тип шрифту

en: Edit Icon Set
uk_UA: Редагувати набір іконок

en: Edit Template
uk_UA: Редагувати Шаблон

en: Edit code
uk_UA: Редагувати код

en: Edit global widget
uk_UA: Редагувати глобальний віджет

en: Edit this global widget to simultaneously update every place you used it, or unlink it so it gets back to being regular widget.
uk_UA: Відредагуйте цей глобальний віджет, щоб він одночасно оновився у всіх місцях, яких ви його використовували, або скасуйте зв'язок, щоб він знову став звичайним віджетом.

en: Effect
uk_UA: Ефект

en: Effects Offset
uk_UA: Ефекти зміщення

en: Effects Relative To
uk_UA: Ефекти відносні до

en: Element
uk_UA: Елемент

[ctx: Elementor Font]
en: Custom Fonts
uk_UA: Користувацькі шрифти

[ctx: Elementor Font]
en: Custom Icons
uk_UA: Власні іконки

en: Elementor Forms
uk_UA: Elementor Форми

en: Elementor Full Width
uk_UA: Elementor Повна Ширина

en: Elementor Library
uk_UA: Elementor Бібліотека

en: Elementor Pro v%s
uk_UA: Elementor Pro v %s

en: Elementor recognized that you have set this location for other templates:
uk_UA: Elementor визначив, що ви встановили це розташування для інших шаблонів:

en: Email
uk_UA: E-mail

en: Embed
uk_UA: Вбудувати

en: Embed your saved elements.
uk_UA: Вставити збережені елементи.

en: Embedded OpenType, Used by IE6-IE9 Browsers
uk_UA: Вбудований OpenType, використовується браузерами IE6-IE9

en: Empty Items
uk_UA: Порожні елементи

en: Empty Star Color
uk_UA: Порожній Колір Зірки

en: Enable
uk_UA: Увімкнути

en: End
uk_UA: Кінець

en: End Point
uk_UA: Кінцева точка

en: Enter Font Family
uk_UA: Введіть Сімейство шрифтів

en: Enter Icon Set Name
uk_UA: Введіть назву набору іконок

en: Enter each option in a separate line. To differentiate between label and value, separate them with a pipe char ("|"). For example: First Name|f_name
uk_UA: Введіть кожну опцію в окремому рядку. Щоб розрізняти мітку та значення, відокремлюйте їх з символом труби ("|"). Наприклад: Ім'я|f_name

en: Enter each word in a separate line
uk_UA: Введіть кожне слово в окремому рядку

en: Enter the allowed file types, separated by a comma (jpg, gif, pdf, etc).
uk_UA: Введіть типи дозволених файлів, відокремлених комою (jpg, gif, pdf, тощо).

en: Enter the integration URL (like Zapier) that will receive the form's submitted data.
uk_UA: Введіть URL інтеграції (наприклад, Zapier), які будуть отримуватися у формі отриманих даних.

en: Enter the webhook URL that will receive the form's submitted data.
uk_UA: Введіть URL веб-вузла, який отримає надіслані дані форми.

en: Enter your URL
uk_UA: Введіть свій URL

en: Enter your description
uk_UA: Введіть опис

en: Enter your headline
uk_UA: Введіть ваш заголовок

en: Enter your license key here, to activate Elementor Pro, and get feature updates, premium support and unlimited access to the template library.
uk_UA: Введіть ваш ліцензійний ключ для активації Elementor Pro і отримуйте майбутні оновлення, преміум підтримку і безлімітний доступ до бібліотеки шаблонів.

en: Enter your quote
uk_UA: Введіть вашу цитату

en: Enter your title
uk_UA: Введіть вашу назва

en: Enter your video link
uk_UA: Введіть ваше посилання на відео

en: Entire Page
uk_UA: Вся сторінка

en: Entire Shop
uk_UA: Весь магазин

en: Entire Site
uk_UA: Весь сайт

en: Entrance
uk_UA: Поява

en: Entrance Animation
uk_UA: Анімація появи

en: Equal height
uk_UA: Однакова висота

en: Error 404
uk_UA: Помилка 404

en: Error Message
uk_UA: Повідомлення про помилку

en: Error Message Color
uk_UA: Колір повідомлення про помилку

en: Error while saving conditions.
uk_UA: Помилка під час збереження умов.

en: Error!
uk_UA: Помилка!

en: Events
uk_UA: Події

en: Evergreen Timer
uk_UA: Вічнозелений таймер

en: Excerpt
uk_UA: Витяг

en: Excerpt Length
uk_UA: Фіксована довжина

en: Exclude
uk_UA: Виключити

en: Exclude By
uk_UA: Виключити до

en: Exit
uk_UA: Зникнення

en: Exit Animation
uk_UA: Анімація виходу

en: Expired
uk_UA: Закінчився

en: External Links
uk_UA: Зовнішні посилання

en: External URL
uk_UA: Зовнішній URL

en: Extra Large
uk_UA: Дуже великий

en: Extra Small
uk_UA: Дуже малий

en: Facebook App ID is not valid
uk_UA: Facebook App є недійсний

en: Facebook Button
uk_UA: Facebook Кнопка

en: Facebook Comments
uk_UA: Facebook коментарі

en: Facebook Embed
uk_UA: Вбудувати Facebook

en: Facebook Page
uk_UA: Сторінка Facebook

en: Faces
uk_UA: Обличчя

en: Fade
uk_UA: Вицвітання

en: Failed to write file to disk.
uk_UA: Не вдалося записати файл на диск .

en: Fallback
uk_UA: Відступ

en: Featured
uk_UA: Рекомендовані

en: Featured Image
uk_UA: Рекомендоване зображення

en: Featured Image Data
uk_UA: Рекомендовані графічні дані

en: Features
uk_UA: Особливості

en: Field
uk_UA: Поле

en: Field Mapping
uk_UA: Відповідність полів

en: Fields
uk_UA: Поля

en: File Field
uk_UA: Поле файлу

en: File URL
uk_UA: URL файлу

en: File Upload
uk_UA: Завантаження файлу

en: Filter Bar
uk_UA: Фільтр Бар

en: Filter By
uk_UA: Фільтрувати по

en: First Item
uk_UA: Перший елемент

en: First Item Title
uk_UA: Заголовок першого елементу

en: First Name
uk_UA: Ім'я

en: First item on the list
uk_UA: Перший елемент у списку

en: Fit To Content
uk_UA: Підігнати до вмісту

en: Fit To Screen
uk_UA: За розміром екрана

en: Fixed
uk_UA: Фіксовано

en: Flat
uk_UA: Плоска

en: Flip Box
uk_UA: Фліп Блок

en: Flip Direction
uk_UA: Фліп Напрямок

en: Flip Effect
uk_UA: Фліп ефект

en: Focus
uk_UA: Фокус

en: Font %s was not found.
uk_UA: Шрифт %s не знайдено.

en: Font Family
uk_UA: Сімейство шрифтів

en: Font Size
uk_UA: Розмір шрифту

en: Font Types
uk_UA: Типів шрифтів

en: Font draft updated.
uk_UA: Чернетка шрифту оновлено.

en: Font restored to revision from %s
uk_UA: Шрифт відновлений до редакція %s

en: Font saved.
uk_UA: Шрифт збережено.

en: Font submitted.
uk_UA: Шрифт доданий.

[ctx: Font type singular name]
en: Font Type
uk_UA: Тип шрифту

[ctx: Font type taxonomy general name]
en: Font Types
uk_UA: Типів шрифтів

en: Font updated.
uk_UA: Шрифт оновлено.

en: Fonts Families Found in project. Please note that typekit takes a few minutes to sync once you publish or update a project.
uk_UA: У проєкті знайдено сімейства шрифтів. Будь ласка, зверніть увагу, що typekit займає кілька хвилин для синхронізації після публікації або оновлення проєкту.

en: Footer
uk_UA: Підвал

en: For example, choose 'Entire Site' to display the template across your site.
uk_UA: Наприклад, виберіть "Весь сайт", щоб відобразити шаблон по вашому сайту.

en: Form
uk_UA: Форма

en: Form Data
uk_UA: Дані форми

en: Form Error
uk_UA: Помилка форми

en: Form Fields
uk_UA: Поля Форми

en: Form ID
uk_UA: ID форми

en: Form Name
uk_UA: Назва форми

en: Form Submissions
uk_UA: Подання форм

en: Form:
uk_UA: Форма:

en: Format
uk_UA: Формат

en: Fraction
uk_UA: Фракція

en: Fractional Part
uk_UA: Дробова частина

en: Framed
uk_UA: Обрамлена

en: From Email
uk_UA: Email Від кого

en: From Name
uk_UA: Від імені

en: Front
uk_UA: Передній

en: Front Page
uk_UA: Головна сторінка

en: Full Content
uk_UA: Увесь вміст

en: Full Post
uk_UA: Повний пост

en: Full Screen
uk_UA: Повноекранний

en: Full Width
uk_UA: Повна ширина

en: Galleries
uk_UA: Галереї

en: Gallery
uk_UA: Галерея

en: Gallery Field
uk_UA: Поле для Галерея

en: Gallery filter
uk_UA: Фільтр галереї

en: Gap
uk_UA: Відступи

en: General
uk_UA: Загальний

en: Get Project ID
uk_UA: Отримати ID Проекту

en: Give your Query a custom unique id to allow server side filtering
uk_UA: Дайте своєму запиту користувальницький унікальний ідентифікатор, щоб дозволити фільтрування на стороні сервера

en: Global
uk_UA: Загальні

en: Global Widget
uk_UA: Глобальний віджет

en: Google Calendar
uk_UA: Google Календар

en: Gradient
uk_UA: Градієнт

en: Graphic Element
uk_UA: Графічний Елемент

en: Grid
uk_UA: Сітка

en: Groove
uk_UA: Опуклість

en: Group
uk_UA: Група

en: Groups
uk_UA: Групи

en: HTML Field
uk_UA: Поле HTML

en: HTML Tag
uk_UA: Тег HTML

en: HTTP Error
uk_UA: HTTP Помилка

en: Hamburger
uk_UA: Гамбургер

en: Header
uk_UA: Заголовок

en: Heading
uk_UA: Заголовок

en: Headline
uk_UA: Заголовок

en: Height
uk_UA: Висота

en: Hidden
uk_UA: Прихований

en: Hide
uk_UA: Сховати

en: Hide Empty
uk_UA: Приховати порожні

en: Hide for logged in users
uk_UA: Приховати для зареєстрованих користувачів

en: Hierarchical View
uk_UA: Ієрархічний перегляд

en: Highlighted
uk_UA: Підсвічено

en: Highlighted Text
uk_UA: Підсвічений текст

en: Honeypot
uk_UA: Cпам пастка

en: Horizontal
uk_UA: Горизонтально

en: Horizontal Padding
uk_UA: Горизонтальний Відступ

en: Horizontal Position
uk_UA: Горизонтальна позиція

en: Horizontal Scroll
uk_UA: Горизонтальна прокрутка

en: Hours
uk_UA: Години

en: Hover
uk_UA: Наведення

en: Hover Area
uk_UA: Область наведення

en: Hover Effect
uk_UA: Ефект наведення

en: Hover Effects
uk_UA: Ефект наведення

en: Hover over the date next to the comment, and copy its link address.
uk_UA: Наведіть покажчик миші на дату коментара, і скопіюйте адресу посилання.

en: Hover over the date next to the post, and copy its link address.
uk_UA: Наведіть покажчик миші на дату публікації, натисніть на ній правою кнопкою і скопіюйте адресу посилання.

en: Hover over the date next to the video, and copy its link address.
uk_UA: Наведіть покажчик миші на дату відео, і скопіюйте адресу посилання.

en: Human Readable
uk_UA: Зрозумілий людині

en: Icon
uk_UA: Іконка

en: Icon Color
uk_UA: Колір піктограми

en: Icon Padding
uk_UA: Відступ від іконки

en: Icon Position
uk_UA: Позиції піктограми

en: Icon Rotate
uk_UA: Повернути іконку

en: Icon Set
uk_UA: Набір іконок

en: Icon Set draft updated.
uk_UA: Чернетку набору іконок оновлено.

en: Icon Set restored to revision from %s
uk_UA: Набір іконок відновлено до редакції від %s

en: Icon Set saved.
uk_UA: Набір іконок збережено.

en: Icon Set submitted.
uk_UA: Набір іконок відправлено.

en: Icon Set updated.
uk_UA: Набір іконок оновлено.

en: Icon Size
uk_UA: Розмір іконки

en: Icon Spacing
uk_UA: Відступ від іконки

en: Icons Count
uk_UA: Кількість іконок

en: If the user has seen another popup on the page hide this popup
uk_UA: Якщо користувач побачив інший Popup на сторінці, сховайте цей Popup

en: If you are using the Facebook Comments Widget, you can add moderating options through your application. Note that this option will not work on local sites and on domains that don't have public access.
uk_UA: Якщо ви використовуєте Віджет коментарів Facebook, ви можете додати параметри модерування через вашу програму. Зверніть увагу, що цей параметр не буде працювати на локальних сайтах і в доменах, які не мають відкритого доступу.

en: If you need to increase max upload size please contact your hosting.
uk_UA: Якщо вам потрібно збільшити максимальний розмір завантаження, будь ласка, зв'яжіться зі своїм хостингом.

en: Ignore Sticky Posts
uk_UA: Ігнорувати приліплені записи

en: Image
uk_UA: Зображення

en: Image Above
uk_UA: Зображення вгорі

en: Image Field
uk_UA: Поле для Зображення

en: Image Fit
uk_UA: Підігнати Зображення

en: Image Inline
uk_UA: Зображення вбудовано

en: Image Left
uk_UA: Зображення ліворуч

en: Image Position
uk_UA: Позиція зображення

en: Image Ratio
uk_UA: Зображення Пропорції

en: Image Resolution
uk_UA: Роздільна здатність зображення

en: Image Right
uk_UA: Зображення праворуч

en: Image Size
uk_UA: Розмір зображення

en: Image Stacked
uk_UA: Зображення вписано

en: Image Width
uk_UA: Зображення Ширина

en: In
uk_UA: В

en: In %s
uk_UA: В %s

en: In Child %s
uk_UA: У дочірню %s

en: In same Term
uk_UA: У цьому ж терміні

en: Inactive
uk_UA: Неактивна

en: Include
uk_UA: Загальний

en: Include By
uk_UA: Включити до

en: Include Context
uk_UA: Включаючи Контекст

en: Incompatible archive
uk_UA: Несумісний архів

en: Indent
uk_UA: Відступ

en: Indicates whether next post must be within the same taxonomy term as the current post, this lets you set a taxonomy per each post type
uk_UA: Вказує, чи повинен наступний запис у межах тієї ж термінології таксономії, що й поточний запис, це дозволяє встановлювати таксономію для кожного типу повідомлення

en: Infinite Loop
uk_UA: Нескінченний цикл

en: Inline
uk_UA: В лінію

en: Inline List
uk_UA: Горизонтально

en: Inline Message Color
uk_UA: Вбудований колір повідомлення

en: Input
uk_UA: Поле

en: Input Size
uk_UA: Розмір поля

en: Inside
uk_UA: Всередині

en: Instances
uk_UA: Екземпляри

en: Integration requires an email field
uk_UA: Інтеграція вимагає поле email

en: Internal Links
uk_UA: Внутрішні посилання

en: Internal URL
uk_UA: Внутрішній URL

en: Invalid Form
uk_UA: Невірна Форма

en: Invalid Form.
uk_UA: Невірна Форма.

en: Invalid SVG Format, file not uploaded for security reasons
uk_UA: Невірний формат SVG, файл не завантажений з міркувань безпеки

en: Italic
uk_UA: Курсив

en: Item
uk_UA: Елемент

en: Item Alignment
uk_UA: Вирівнювання елементу

en: Item Gap
uk_UA: Елемент Відступ

en: Item Name
uk_UA: Назва елементу

en: Item Overlay
uk_UA: Елемент Накладання

en: Item Ratio
uk_UA: Співвідношення

en: Items
uk_UA: Елементи

en: Items Indicator
uk_UA: Індикатор предметів

en: John Doe
uk_UA: Іван Рябий

en: Justified
uk_UA: За шириною

en: Justify
uk_UA: По ширині

en: Ken Burns Effect
uk_UA: Ефект Ken Burns

en: Key
uk_UA: Ключ

en: Label
uk_UA: Мітка

en: Label Position
uk_UA: Позиція надпису

en: Labels
uk_UA: Мітки

en: Language
uk_UA: Мова

en: Large
uk_UA: Великий

en: Last Name
uk_UA: Прізвище

en: Latest Products
uk_UA: Останні Товари

en: Layout
uk_UA: Макет

en: Leave a Note
uk_UA: Залишити нотатку

en: Left
uk_UA: Ліво

en: Level
uk_UA: Рівень

en: License
uk_UA: Ліцензія

en: License Mismatch
uk_UA: Невідповідність ліцензії

en: License Settings
uk_UA: Налаштування ліцензії

en: License has been activated successfully.
uk_UA: Ліцензія успішно активована.

en: License key is missing.
uk_UA: Відсутній ліцензійний ключ.

en: Light
uk_UA: Світлий

en: Lightbox
uk_UA: Лайтбокс

en: Like
uk_UA: Подобається

en: Link
uk_UA: Посилання

en: Link Color
uk_UA: Колір посилання

en: Link for the Author Name and Image
uk_UA: Посилання на Ім'я Автора і Зображення

en: Linked to Global
uk_UA: Зв'язано з глобальним

en: Links Color
uk_UA: Колір посилань

en: Links Hover Color
uk_UA: Колір посилання при наведенні

en: List
uk_UA: Перелік

en: List Item
uk_UA: Список елементів

en: List Item #1
uk_UA: Список позиції №1

en: List Item #2
uk_UA: Список позиції №2

en: List Item #3
uk_UA: Список позиції №3

en: List Items
uk_UA: Список Елементів

en: Loading
uk_UA: Завантаження

en: Loading...
uk_UA: Завантаження…

en: Location
uk_UA: Місцезнаходження

en: Location '%s' is not a core location.
uk_UA: Розташування '%s' не є ядром розташування.

en: Location Settings
uk_UA: Локація Налаштування

en: Log In
uk_UA: Увійти

en: Logged in Message
uk_UA: Повідомлення при вході

en: Login
uk_UA: Увійти

en: Long Arrow
uk_UA: Довга стрілка

en: Looks like you are using WooCommerce, while your theme does not support it. Please consider switching themes.
uk_UA: Схоже, ви використовуєте WooCommerce, в той час як ваша тема його не підтримує. Будь ласка, подумайте про зміну теми.

en: Loop
uk_UA: Цикл

en: Lost your password?
uk_UA: Забули свій пароль?

en: M j, Y @ G:i
uk_UA: d.m.Y H:i

en: Main Menu
uk_UA: Головне меню

en: Manage Your Font Files
uk_UA: Керувати файлами шрифтів

en: Manual Selection
uk_UA: Вибір вручну

en: Many Comment Format
uk_UA: Форматів багато коментарів

en: Margin
uk_UA: Зовнішній відступ

en: Mark Color
uk_UA: Позначити колір

en: Mark as read
uk_UA: Позначити як прочитане

en: Mark as unread
uk_UA: Позначити як непрочитане

en: Marker
uk_UA: Маркер

en: Masonry
uk_UA: Плитка

en: Max Width
uk_UA: Макс. ширина

en: Max. Date
uk_UA: Макс. дата

en: Max. File Size
uk_UA: Макс. розмір файла

en: Max. Files
uk_UA: Макс. Файли

en: Max. Value
uk_UA: Макс. значення

en: Media
uk_UA: Медіафайли

en: Media Carousel
uk_UA: Карусель медіа

en: Media File
uk_UA: Медіафайл

en: Medium
uk_UA: Середній

en: Menu
uk_UA: Меню

en: Menu Cart
uk_UA: Меню кошика

en: Menu Icon
uk_UA: Іконка меню

en: Menu Items
uk_UA: Пункти меню

en: Menu Order
uk_UA: Порядок меню

en: Menu Toggle
uk_UA: Перемикач меню

en: Message
uk_UA: Повідомлення

en: Messages
uk_UA: Повідомлення

en: Meta
uk_UA: Мета

en: Meta Border Color
uk_UA: Колір рамки

en: Meta Data
uk_UA: Метадані

en: Meta Key
uk_UA: Метадані

en: Middle
uk_UA: Середина

en: Min Width
uk_UA: Мін. ширина

en: Min. Date
uk_UA: Мін. дата

en: Min. Value
uk_UA: Мін. значення

en: Minimal
uk_UA: Мінімально

en: Minimum number of comments: 5
uk_UA: Мінімальна кількість коментарів: 5

en: Minutes
uk_UA: Хвилини

en: Mismatch
uk_UA: Невідповідність

en: Missing
uk_UA: Відсутній

en: Missing a temporary folder.
uk_UA: Відсутня тимчасова папку.

en: Mobile Dropdown
uk_UA: Мобільний Dropdown

en: Month
uk_UA: Місяць

en: Month: %s
uk_UA: Місяць: %s

en: Monthly
uk_UA: Щомісяця

en: Months
uk_UA: Місяці

en: Motion Effects
uk_UA: Ефекти руху

en: Mouse Effects
uk_UA: Ефекти миші

en: Mouse Track
uk_UA: Відстеження миші

en: Multiple
uk_UA: Декілька

en: Multiple Files
uk_UA: Кілька Файлів

en: Multiple Selection
uk_UA: Множинний вибір

en: My Account
uk_UA: Мій профіль

en: Name
uk_UA: І'мя

en: Native HTML5
uk_UA: Рідний HTML5

en: Navigation
uk_UA: Навігація

en: Network
uk_UA: Мережа

en: New Font
uk_UA: Новий шрифт

en: New Font Type Name
uk_UA: Нове ім'я типу шрифту

en: New Form
uk_UA: Нова форма

en: New Gallery
uk_UA: Нова галерея

en: New Icon Set
uk_UA: Новий набір іконок

en: New code
uk_UA: Новий код

en: New message from "%s"
uk_UA: Нове повідомлення від "%s"

en: Next
uk_UA: Далі

en: Next &raquo;
uk_UA: Вперед &raquo;

en: Next Button
uk_UA: Кнопка "Далі"

en: Next Label
uk_UA: Наступний Підпис

en: Next slide
uk_UA: Наступний слайд

en: No
uk_UA: Ні

en: No Comments
uk_UA: Немає коментарів

en: No Comments Format
uk_UA: Формат без коментарів

en: No Font Types found.
uk_UA: Типів шрифтів не знайдено.

en: No Label
uk_UA: Без мітки

en: No Rating Reviews
uk_UA: Немає Відгуків і Оцінок

en: No Responses
uk_UA: Немає відповіді

en: No data
uk_UA: Немає даних

en: No file was uploaded.
uk_UA: Файл не був завантажений.

en: No fonts found
uk_UA: Шрифтів не знайдено

en: No fonts found in trash
uk_UA: Шрифтів у кошику не знайдено

en: No header, no footer, just Elementor
uk_UA: Нема шапки, немає підвалу, тільки Elementor

en: No headings were found on this page.
uk_UA: На цій сторінці не знайдено заголовків.

en: No icons found
uk_UA: Іконок не знайдено

en: No icons found in trash
uk_UA: У кошику іконок не знайдено

en: No products in the cart.
uk_UA: Немає товарів у кошику.

en: No project data was returned.
uk_UA: Немає даних про проект.

en: No taxonomies found
uk_UA: Таксономій не знайдено

en: None
uk_UA: Немає

en: Normal
uk_UA: Нормальний

en: Note that these layout settings will override settings made in Appearance > Customize
uk_UA: Зауважте, що ці налаштування Макета перевизначать налаштування, що були внесені в Оформлення > Налаштувати

en: Note: Because of security reasons, you can ONLY use your current domain here.
uk_UA: Примітка. З міркувань безпеки ви можете вставити посилання ТІЛЬКИ на свій сайт з поточним доменом.

en: Nothing Found Message
uk_UA: Повідомлення не знайдено

en: Number
uk_UA: Номер

en: Number of slides
uk_UA: Кількість слайдів

en: Number of taxonomies
uk_UA: Кількість таксономій

en: Numbers
uk_UA: Нумерація

en: Numeric
uk_UA: Числовий

en: OK
uk_UA: Добре

en: Oblique
uk_UA: Похилий

en: Off
uk_UA: Вимк.

en: Official
uk_UA: Офіційний

en: Offset
uk_UA: Зміщення

en: On
uk_UA: Вкл

en: On Click
uk_UA: При натисканні

en: On Close
uk_UA: Закрито

en: On Hover
uk_UA: При наведенні

en: On Open
uk_UA: Відкрито

en: On Page Exit Intent
uk_UA: На сторінці виходу з наміру

en: On Page Load
uk_UA: При завантаженні сторінки

en: On Scroll
uk_UA: Прокручується

en: On Scroll To Element
uk_UA: Прокручується до елементу

en: On desktop, this will affect the submenu. On mobile, this will affect the entire menu.
uk_UA: На комп'ютері, це вплине на підменю. На мобільному телефоні, це вплине на все меню.

en: One Comment
uk_UA: Один Коментар

en: One Comment Format
uk_UA: Формат одного коментаря

en: One Response
uk_UA: Один відгук

en: Only Top Level
uk_UA: Тільки верхнього рівня

en: Only numbers and phone characters (#, -, *, etc) are accepted.
uk_UA: Лише цифри та символи телефону (#, -, *, і т.д.) приймаються.

en: Only zip files are allowed
uk_UA: Дозволені тільки файли .zip

en: Opacity
uk_UA: Непрозорість

en: Open By Selector
uk_UA: Відкрити селектором

en: Open Popup
uk_UA: Відкрийте Popup

en: Open Site Editor
uk_UA: Відкрити редактор сайту

en: Open in new window
uk_UA: Відкрити в новому вікні

en: Opposite
uk_UA: Напротив

en: Options
uk_UA: Параметри

en: Order
uk_UA: Замовлення

en: Order By
uk_UA: Упорядкувати за

en: Order Tracking Form
uk_UA: Форма відстеження замовлень

en: Original
uk_UA: Оригінал

en: Original Price
uk_UA: Оригінальна ціна

en: Out
uk_UA: З

en: Outline
uk_UA: Контур

en: Outlook Calendar
uk_UA: Outlook календар

en: Outside
uk_UA: Зовні

en: Overlay
uk_UA: Накладання

en: Overlay Color
uk_UA: Накладення Кольору

en: Overline
uk_UA: Лінія вище

en: Padding
uk_UA: Внутрішній відступ

en: Page
uk_UA: Сторінка

en: Page Layout
uk_UA: Макет сторінки

en: Page Limit
uk_UA: Ліміт Сторінок

en: Page Not Found
uk_UA: Сторінку не знайдено

en: Page URL
uk_UA: URL сторінки

en: Page Views
uk_UA: Переглядів сторінки

en: Pages
uk_UA: Сторінки

en: Pages:
uk_UA: Сторінки:

en: Pagination
uk_UA: Нумерація сторінок

en: Panel
uk_UA: Панель

en: Parameter Name
uk_UA: Назва параметра

en: Parent
uk_UA: Батьківський

en: Parent Comment
uk_UA: Батьківський коментар

en: Password
uk_UA: Пароль

en: Password Label
uk_UA: Пароль ярлик

en: Password Placeholder
uk_UA: Заповнення Пароль

en: Past Day
uk_UA: Минулий день

en: Past Month
uk_UA: Минулий місяць

en: Past Quarter
uk_UA: Минулий квартал

en: Past Week
uk_UA: Минулий тиждень

en: Past Year
uk_UA: Минулий рік

en: Paste URL or type
uk_UA: Вставте чи введіть URL

en: Paste the URL of the Facebook page.
uk_UA: Вставте URL сторінки в Facebook.

en: Pause
uk_UA: Пауза

en: Pause on Hover
uk_UA: Пауза на наведенні курсора

en: Pause on Interaction
uk_UA: Призупинити взаємодію

en: PayPal Account
uk_UA: Обліковий запис PayPal

en: PayPal Button
uk_UA: Кнопка PayPal

en: Percentage
uk_UA: Відсоток

en: Period
uk_UA: Період

en: Picture Size
uk_UA: Розмір зображення

en: Placeholder
uk_UA: Заповнювач

en: Plain
uk_UA: Простий

en: Plain Permalink
uk_UA: Постійне посилання

en: Play
uk_UA: Відтворити

en: Play Icon
uk_UA: Іконка програти

en: Play Speed
uk_UA: Швидкість відтворення

en: Please activate your license to get feature updates, premium support and unlimited access to the template library.
uk_UA: Будь ласка, активуйте свою ліцензію, щоб отримувати майбутні оновлення, професійну підтримку, і безлімітний доступ до бібліотеки шаблонів.

en: Please connect to Elementor in order to activate license.
uk_UA: Підключіться до Elementor, щоб активувати ліцензію.

en: Please enable the Review Rating
uk_UA: Увімкніть Відгуки і Оцінки

en: Please enter a valid URL
uk_UA: Будь ласка, введіть дійсну URL-адресу

en: Please enter your license key here
uk_UA: Будь ласка, введіть ліцензійний ключ тут

en: Please enter your license key.
uk_UA: Введіть свій ліцензійний ключ.

en: Please select a taxonomy.
uk_UA: Будь ласка, оберіть таксономію.

en: Please set a valid product
uk_UA: Будь-ласка, встановіть дійсний продукт

en: Please set the embed type
uk_UA: Вкажіть тип вбудовування

en: Plural
uk_UA: Множина

en: Pods
uk_UA: Підстави

en: Pointer
uk_UA: Вказівник

en: Pointer Color
uk_UA: Колір Вказівника

en: Pointer Width
uk_UA: Вказівник Ширина

en: Popular
uk_UA: Популярний

en: Popular Font Types
uk_UA: Популярні Типів шрифтів

en: Popularity
uk_UA: Популярність

en: Popups
uk_UA: Popup-и

en: Portfolio
uk_UA: Портфоліо

en: Position
uk_UA: Позиція

en: Post
uk_UA: Запис

en: Post Comments
uk_UA: Коментарі Публікації

en: Post Content
uk_UA: Вміст публікації

en: Post Custom Field
uk_UA: Користувальницьке поле

en: Post Date
uk_UA: Дата публікації

en: Post Excerpt
uk_UA: Уривок Поста

en: Post ID
uk_UA: ID допису

en: Post Image Attachments
uk_UA: Вкладені зображення до публікації

en: Post Info
uk_UA: Інформація про пост

en: Post Modified
uk_UA: Запис змінено

en: Post Navigation
uk_UA: Навігація Поста

en: Post Published
uk_UA: Запис опубліковано

en: Post Terms
uk_UA: Умови Запису

en: Post Time
uk_UA: Час Запису

en: Post Title
uk_UA: Назва запису

en: Post Type
uk_UA: Виберіть Тип Запису

en: Post URL
uk_UA: Запис URL

en: Posts
uk_UA: Записи

en: Posts Archive
uk_UA: Архів Записів

en: Posts Per Page
uk_UA: Постів на Сторінці

[ctx: Posts Query Control]
en: Manual Selection
uk_UA: Вибір вручну

en: Powered by
uk_UA: Працює на

en: Powered by %s
uk_UA: На базі %s

en: Pre Text
uk_UA: Попер. текст

en: Pretty Permalink
uk_UA: Гарне посилання

en: Prev
uk_UA: Попер

en: Prevent Closing on ESC key
uk_UA: Запобігти закриттю клавіші ESC

en: Preview
uk_UA: Перегляд

en: Preview Changes
uk_UA: Перегляд Змін

en: Preview Dynamic Content as
uk_UA: Переглянути Динамічний Вміст як

en: Preview Settings
uk_UA: Переглянути Налаштування

en: Previous
uk_UA: Попередній

en: Previous Button
uk_UA: Кнопка "Назад"

en: Previous Label
uk_UA: Попередній Підпис

en: Previous slide
uk_UA: Попередній слайд

en: Previous/Next
uk_UA: Попередній/Наступний

en: Price
uk_UA: Ціна

en: Price List
uk_UA: Прайс Лист

en: Price Table
uk_UA: Таблиця цін

en: Pricing
uk_UA: Ціна

en: Primary Color
uk_UA: Основний колір

en: Priority
uk_UA: Пріоритет

en: Product
uk_UA: Продукт

en: Product Archive
uk_UA: Архів Товару

en: Product Categories
uk_UA: Категорії товарів

en: Product Content
uk_UA: Зміст Товару

en: Product Data Tabs
uk_UA: Товар Вкладки Даних

en: Product Gallery
uk_UA: Галерея товару

en: Product Image
uk_UA: Зображення товару

en: Product Images
uk_UA: Зображення товару

en: Product Meta
uk_UA: Товар Meta

en: Product Post
uk_UA: Статус товару

en: Product Price
uk_UA: Ціна Товару

en: Product Rating
uk_UA: Рейтинг товару

en: Product Related
uk_UA: Пов'язані товари

en: Product SKU
uk_UA: Артикул SKU

en: Product Sale
uk_UA: Продаж товару

en: Product Short Description
uk_UA: Короткий Опис товару

en: Product Stock
uk_UA: Товар на складі

en: Product Terms
uk_UA: Умови товару

en: Product Title
uk_UA: Назва товару

en: Products
uk_UA: Товари

en: Products Count
uk_UA: Кількість товарів

en: Products Per Page
uk_UA: Товарів на сторінку

en: Profile Photos
uk_UA: Фотографії профілів

en: Profile Picture
uk_UA: Фото профіля

en: Progress
uk_UA: Прогрес

en: Project ID
uk_UA: Проект ID

en: Project not found.
uk_UA: Проект не знайдено.

en: Protected Posts
uk_UA: Захищені записи

en: Publish Settings
uk_UA: Налаштування публікування

en: Quantity
uk_UA: Кількість

en: Query
uk_UA: Запит

en: Query ID
uk_UA: Запит ID

en: Quotation
uk_UA: Цитата

en: Quote
uk_UA: Цитата

en: Radio
uk_UA: Радіо-кнопка

en: Random
uk_UA: Випадково

en: Rating
uk_UA: Рейтинг

en: Rating Count
uk_UA: Рейтинг підрахунок

en: Ratio
uk_UA: Співвідношення

en: Re-open
uk_UA: Відкрити повторно

en: Reaction
uk_UA: Реакція

en: Reactivate License
uk_UA: Повторно активувати ліцензію

en: Read
uk_UA: Прочитані

en: Read More
uk_UA: Читати далі

en: Read More Text
uk_UA: Текст Читати далі

en: Read More »
uk_UA: Читати далі »

en: Recent Posts
uk_UA: Останні повідомлення

en: Recommend
uk_UA: Рекомендую

en: Redirect
uk_UA: Перенаправлення

en: Redirect After Login
uk_UA: Перенаправити після входу

en: Redirect After Logout
uk_UA: Переадресовувати після виходу

en: Redirect To
uk_UA: Переспрямувати до

en: Redirect URL
uk_UA: Переадресувати URL

en: Referrer
uk_UA: Джерело переходу

en: Register
uk_UA: Реєстрація

en: Regular Price
uk_UA: Звичайна ціна

en: Reinstall
uk_UA: Перевстановити

en: Related
uk_UA: Пов’язано

en: Related Products
uk_UA: Пов'язані товари

en: Remember Me
uk_UA: Запам'ятати мене

en: Remote IP
uk_UA: Віддалений IP

en: Remove Item Icon
uk_UA: Видалити Іконку Елемента

en: Remove this item
uk_UA: Видалити цю позицію

en: Renew Now
uk_UA: Оплатити зараз

en: Reply Button
uk_UA: Кнопка Відповісти

en: Reply-To
uk_UA: Відповідати на

en: Request Parameter
uk_UA: Параметр запиту

en: Required
uk_UA: Вимагається

en: Required Field
uk_UA: Обов'язкове поле

en: Required Mark
uk_UA: Обов'язково

en: Requirements that have to be met for the popup to open.
uk_UA: Вимоги, які необхідно виконати для відкриття Popup.

en: Resolve
uk_UA: Вирішено

en: Reverse
uk_UA: Зворотний

en: Reverse Time
uk_UA: Зворотний час

en: Review
uk_UA: Відгук

en: Review Count
uk_UA: Огляд підрахунок

en: Reviews
uk_UA: Відгуки

en: Revision restored.
uk_UA: Редакція відновлена.

en: Ribbon
uk_UA: Смужка

en: Right
uk_UA: Право

en: Rollback Pro Version
uk_UA: Відкат Pro Версія

en: Rollback to Previous Version
uk_UA: Відкат до попередньої версії

en: Rotate
uk_UA: Повернути

en: Rotating
uk_UA: Обертання

en: Rotating Text
uk_UA: Обертання тексту

en: Rounded
uk_UA: Закруглений

en: Rounded Edges
uk_UA: Округлі краї

en: Row
uk_UA: Ряд

en: Row Height
uk_UA: Висота рядка

en: Rows
uk_UA: Рядки

en: Rows Gap
uk_UA: Розрив Рядків

en: SKU
uk_UA: Артикул

en: SMS
uk_UA: СМС

en: SVG fonts allow SVG to be used as glyphs when displaying text, Used by Legacy iOS
uk_UA: Шрифти SVG дозволяють використовувати SVG як гліфів в ранніх iOS

en: Sale
uk_UA: Розпродаж

en: Sale Flash
uk_UA: Розпродаж

en: Sale Price
uk_UA: Ціна зі знижкою

en: Sale!
uk_UA: Знижка!

en: Sandbox
uk_UA: Пісочниця

en: Save
uk_UA: Зберегти

en: Save %s
uk_UA: Зберегти %s

en: Save & Close
uk_UA: Зберегти & Закрити

en: Save Changes
uk_UA: Зберегти зміни

en: Save Your First Global Widget
uk_UA: Зберегти ваш перший Глобальний Віджет

en: Save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
uk_UA: Збережіть віджет як глобальний, а потім додайте його в кілька областей. Відредагуйте один віджет і зміняться всі.

en: Save your widget as a global widget
uk_UA: Зберегти ваш віджет як глобальний віджет

en: Scale
uk_UA: Масштаб

en: Scroll
uk_UA: Прокручування

en: Scrolling Effects
uk_UA: Ефекти прокручування

en: Search
uk_UA: Пошук

en: Search & Select
uk_UA: Пошук & Вибір

en: Search Engines
uk_UA: Пошукові системи

en: Search Font
uk_UA: Пошук шрифту

en: Search Font Types
uk_UA: Шукати Типів шрифтів

en: Search Form
uk_UA: Форма пошуку

en: Search Icon Set
uk_UA: Пошук набору іконок

en: Search Results
uk_UA: Результати пошуку

en: Search Results for: %s
uk_UA: Результати пошуку для: %s

en: Search Term
uk_UA: Час пошуку

en: Search...
uk_UA: Пошук...

en: Second item on the list
uk_UA: Другий елемент у списку

en: Secondary Color
uk_UA: Вторинний колір

en: Seconds
uk_UA: Секунди

en: Secret Key
uk_UA: Секретний ключ

en: Section
uk_UA: Розділ

en: Seen by
uk_UA: Побачили:

en: Select
uk_UA: Виберіть

en: Select .%s file
uk_UA: Виберіть файл .%s

en: Select Post Type
uk_UA: Виберіть Тип Запису

en: Select Roles
uk_UA: Виберіть Ролі

en: Select a Location
uk_UA: Виберіть Локацію

en: Select a taxonomy
uk_UA: Обрати таксономію

en: Select a widget
uk_UA: Обрати віджет

en: Select field
uk_UA: Виберіть поле

en: Select...
uk_UA: Вибрати...

en: Selected Text
uk_UA: Виділений текст

en: Selector
uk_UA: Селектор

en: Send
uk_UA: Надіслати

en: Send Additional Data to Drip
uk_UA: Надіслати додаткові дані до Drip

en: Send As
uk_UA: Надіслати як

en: Send Voice Mail
uk_UA: Надіслати голосову пошту

en: Send all form fields to drip as custom fields
uk_UA: Надіслати всі поля форми, Drip як настроювані поля

en: Separate Font Types with commas
uk_UA: Розділюйте комами типів шрифтів

en: Separate emails with commas
uk_UA: Розділіть emails комами

en: Separator
uk_UA: Розділювач

en: Separator Between
uk_UA: Розділювач між

en: Separator Color
uk_UA: Колір роздільника

en: Separator Width
uk_UA: Ширина роздільника

en: Sequenced Animation
uk_UA: Тривалість анімації

en: Server Error
uk_UA: Помилка сервера

en: Sessions
uk_UA: Сесії

en: Set custom attributes for the wrapper element. Each attribute in a separate line. Separate attribute key from the value using %s character.
uk_UA: Встановіть власні атрибути для елемента оболонки. Кожен атрибут у окремому рядку. Розділіть ключ атрибута від значення, використовуючи символ %s.

en: Set custom style that will only affect this specific slide.
uk_UA: Встановити користувацький стиль, який впливатиме лише на цей конкретний слайд.

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
uk_UA: Встановіть, скільки слайдів прокручуються за один раз.

en: Set to Yes to avoid duplicate posts from showing up on the page. This only affects the frontend.
uk_UA: Оберіть параметр "Так" щоб уникнути показу повторюваних записів на сторінці. Це впливає тільки на фронтенд.

en: Set to Yes to avoid duplicate posts from showing up. This only effects the frontend.
uk_UA: Оберіть "Так", щоб уникнути відображення копійованих записів. Це впливає тільки на frontend.

en: Set to include parent comment (if URL is a reply).
uk_UA: Включити батьківський коментар (Якщо URL-адреса є відповідь).

en: Settings
uk_UA: Налаштування

en: Shape
uk_UA: Форма

[ctx: Shapes]
en: Circle
uk_UA: Коло

[ctx: Shapes]
en: Curly
uk_UA: Хвиля

[ctx: Shapes]
en: Diagonal
uk_UA: Діагональ

[ctx: Shapes]
en: Double
uk_UA: Подвійний

[ctx: Shapes]
en: Double Underline
uk_UA: Подвійне підкреслення

[ctx: Shapes]
en: Strikethrough
uk_UA: Перекреслений

[ctx: Shapes]
en: Underline
uk_UA: Підкреслений

[ctx: Shapes]
en: Underline Zigzag
uk_UA: Підкреслення Зигзаг

en: Share Button
uk_UA: Кнопка Поділитись

en: Share Buttons
uk_UA: Кнопки Поділитись

en: Share on %s
uk_UA: Поділитися на %s

en: Sharing
uk_UA: Спільне користування

en: Shipping Price
uk_UA: Вартість доставки

en: Shop
uk_UA: Магазин

en: Shop Page
uk_UA: Сторінка Магазину

en: Short Description
uk_UA: Короткий опис

en: Shortcode
uk_UA: Шордкод

en: Shorten
uk_UA: Скоротити

en: Show
uk_UA: Показати

en: Show All
uk_UA: Показати все

en: Show Close Button After
uk_UA: Показати кнопку закриття після

en: Show Home Title
uk_UA: Показати Заголовок сайту

en: Show Image
uk_UA: Показати Зображення

en: Show Label
uk_UA: Показати мітку

en: Show Message
uk_UA: Показати повідомлення

en: Show Profile
uk_UA: Показати профіль

en: Show Quantity
uk_UA: Показати Кількість

en: Show Result Count
uk_UA: Показати кількість результатів

en: Show Text
uk_UA: Показати текст

en: Show Thumbnail
uk_UA: Показувати мініатюру

en: Show Title
uk_UA: Показати Заголовок

en: Show after X page views
uk_UA: Показати після переглядів сторінок X

en: Show after X sessions
uk_UA: Показати після X сеансів

en: Show captions if available (only on desktop).
uk_UA: Відображати підписи за наявності (тільки на ПК).

en: Show on devices
uk_UA: Показати на пристроях

en: Show the full text of the post
uk_UA: Показати повний текст повідомлення

en: Show up to X times
uk_UA: Показати до X разів

en: Show when arriving from
uk_UA: Покажіть, коли ви прибуваєте

en: Single
uk_UA: Одинарний

en: Single Page
uk_UA: Окрема сторінка

en: Single Post
uk_UA: Окремий запис

en: Single Product
uk_UA: Окремий товар

en: Single Product Page
uk_UA: Сторінка товару

en: Singular
uk_UA: Одинична

en: Site
uk_UA: Сайт

en: Site Key
uk_UA: Ключ сайту

en: Site Logo
uk_UA: Логотип сайту

en: Site Tagline
uk_UA: Підзаголовок сайту

en: Site Title
uk_UA: Заголовок сайту

en: Site URL
uk_UA: URL сайту

en: Sitemap
uk_UA: Мапа сайту

en: Size
uk_UA: Розмір

en: Skin
uk_UA: Скін

en: Slide
uk_UA: Ковзання

en: Slide 1 Heading
uk_UA: Слайд 1 Заголовок

en: Slide 2 Heading
uk_UA: Слайд 2 Заголовок

en: Slide 3 Heading
uk_UA: Слайд 3 Заголовок

en: Slide Heading
uk_UA: Слайд Заголовок

en: Slider Options
uk_UA: Параметри Слайдера

en: Slides
uk_UA: Слайди

en: Slides Per View
uk_UA: Слайдів за перегляд

en: Slides to Scroll
uk_UA: Прокручування слайдів

en: Slideshow
uk_UA: Слайдершоу

en: Small
uk_UA: Малий

en: Small Header
uk_UA: Маленький Header

en: Social
uk_UA: Соціальний

en: Solid
uk_UA: Суцільний

en: Something went wrong.
uk_UA: Щось пішло не так.

en: Source
uk_UA: Джерело

en: Space between Items
uk_UA: Простір між елементами

en: Spacing
uk_UA: Відстань

en: Speed
uk_UA: Швидкість

en: Square
uk_UA: Квадрат

en: Stacked
uk_UA: Вписана

en: Standard
uk_UA: Стандартний

en: Star Color
uk_UA: Зірка Колір

en: Star Size
uk_UA: Розмір Зірки

en: Start
uk_UA: Початок

en: Start Point
uk_UA: Точка початку

en: Start typing its name
uk_UA: Почніть вводити назву

en: Status
uk_UA: Стан

en: Stay In Column
uk_UA: Залишайтеся в Стовпці

en: Step
uk_UA: Крок

en: Steps
uk_UA: Кроки

en: Sticky
uk_UA: Липкий

en: Sticky On
uk_UA: Приліпити До

en: Sticky-posts ordering is visible on frontend only
uk_UA: Впорядкування липких записів видно лише на передній панелі

en: Stock Status
uk_UA: Наявність

en: Stretch
uk_UA: Розтягнути

en: Stretch the dropdown of the menu to full width.
uk_UA: Розтягнути випадаюче меню до повної ширини.

en: Stripe Button
uk_UA: Кнопка Stripe

en: Style
uk_UA: Стиль

en: Sub Title
uk_UA: Підпис

en: Subject
uk_UA: Тема

en: Submenu Indicator
uk_UA: Індикатор підменю

en: Submissions
uk_UA: Подання форм

en: Submit
uk_UA: Надіслати

en: Subscriber already exists.
uk_UA: Передплатник вже існує.

en: Subscription
uk_UA: Підписка

en: Subtotal
uk_UA: Проміжний підсумок

en: Success Message
uk_UA: Повідомлення успішно надіслано

en: Success Message Color
uk_UA: Колір повідомлення про успіх

en: Switch Account
uk_UA: Змінити аккаунт

en: Switch on comments from either the discussion box on the WordPress post edit screen or from the WordPress discussion settings.
uk_UA: Увімкніть коментарі в блоці обговорень на екрані редагування записи або в налаштуваннях обговорень WordPress.

en: Sync Project
uk_UA: Синхр Проект

en: Table
uk_UA: Таблиця

en: Table of Contents
uk_UA: Зміст

en: Tabs
uk_UA: Вкладки

en: Tag
uk_UA: Тег

en: Tag: %s
uk_UA: Тег: %s

en: Tags
uk_UA: Теги

en: Target URL
uk_UA: Цільовий URL

en: Tax
uk_UA: Податок

en: Tax Percentage
uk_UA: Відсоток податку

en: Taxonomy
uk_UA: Таксономія

en: Taxonomy Children
uk_UA: Нащадки таксономії

en: Taxonomy Filter
uk_UA: Фільтр таксономії

en: Tel
uk_UA: Тел

en: Template
uk_UA: Шаблон

en: Templates
uk_UA: Шаблони

en: Term
uk_UA: Термін

en: Terms
uk_UA: Умови

en: Testimonial Carousel
uk_UA: Відповідна карусель

en: Text
uk_UA: Текст

en: Text Align
uk_UA: Вирівнювання тексту

en: Text Color
uk_UA: Колір тексту

en: Text Padding
uk_UA: Текст Заповнення

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
uk_UA: Тінь

en: Textarea
uk_UA: Ділянка тексту

en: The %s Widget was not found in your template.
uk_UA: Віджет %s не знайдено у вашому шаблоні.

en: The Captcha field cannot be blank. Please enter a value.
uk_UA: Поле Captcha не може бути пусте. Будь ласка, введіть значення.

en: The Theme Comments skin uses the currently active theme comments design and layout to display the comment form and comments.
uk_UA: Стиль «Коментарі Теми» використовує дизайн форми і коментарів поточної активної теми.

en: The Web Open Font Format 2, Used by Super Modern Browsers
uk_UA: Web Open Font Format 2, використовується сучасними браузерами

en: The Web Open Font Format, Used by Modern Browsers
uk_UA: Web Open Font Format, використовується сучасними браузерами

en: The editor preview might look different from the live site. Please make sure to check the frontend.
uk_UA: Попередній перегляд в редакторі може виглядати інакше, ніж реальний сайт. Будь ласка, не забудьте перевірити зовнішній вигляд.

en: The field value must be less than or equal to %s.
uk_UA: Значення у полі мусить бути меншим або рівним %s.

en: The response parameter is invalid or malformed.
uk_UA: Параметр відповіді недійсний або невірний.

en: The response parameter is missing.
uk_UA: Відсутній параметр відповіді.

en: The secret parameter is invalid or malformed.
uk_UA: Секретний параметр недійсний або спотворений.

en: The secret parameter is missing.
uk_UA: Секретний параметр відсутній.

en: The style of this widget is often affected by your theme and plugins. If you experience any such issue, try to switch to a basic theme and deactivate related plugins.
uk_UA: Стиль цього віджета часто впливає на вашу тему та плагіни. Якщо у вас виникла така проблема, спробуйте перейти до основної теми та вимкніть відповідні плагіни.

en: The uploaded file exceeds the %1$s directive in %2$s.
uk_UA: Завантаженого файлу перевищує %1$s директиви в %2$s.

en: The uploaded file exceeds the %s directive that was specified in the HTML form.
uk_UA: Завантаженого файлу перевищує %s директиву, указаних у вигляді HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
uk_UA: Файл був завантажений частково.

en: The zip file provided is not supported!
uk_UA: Наданий файл .zip не підтримується!

en: Theme
uk_UA: Тема

en: Theme Builder
uk_UA: Конструктор Тем

en: Theme Comments
uk_UA: Коментарі Теми

en: There are no menus in your site.
uk_UA: На вашому сайті немає меню.

en: There is no error, the file uploaded with success.
uk_UA: Немає не помилка, файл, завантажений успішно.

en: There was an error while trying to upload your file.
uk_UA: Помилка під час спроби завантажити ваш файл.

en: Third item on the list
uk_UA: Третій елемент у списку

en: This field is required.
uk_UA: Це поле обов'язкове.

en: This file exceeds the maximum allowed size.
uk_UA: Цього файлу перевищує максимально дозволений розмір.

en: This file type is not allowed.
uk_UA: Цей тип файлу заборонено.

en: This is text element
uk_UA: Це текстовий елемент

en: This is the heading
uk_UA: Це заголовок

en: This message is not visible to site visitors.
uk_UA: Це повідомлення не відображається для відвідувачів сайту.

en: This page is
uk_UA: Ця сторінка є

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
uk_UA: Дана публікація захищена паролем. Введіть пароль щоб побачити коментарі.

en: This template includes the header, full-width content and footer
uk_UA: Цей шаблон включає шапку, вміст в повну ширину і підвал

en: This will make the widget stop being global. It'll be reverted into being just a regular widget.
uk_UA: Віджет перестане бути глобальним. Він стане звичайним віджетом.

en: Thumbnails
uk_UA: Мініатюри

en: Time
uk_UA: Час

en: Time Format
uk_UA: Формат часу

en: Timeline
uk_UA: Часова шкала

en: Times
uk_UA: Разів

en: Timestamp
uk_UA: Мітка часу

en: Title
uk_UA: Заголовок

en: Title Alignment
uk_UA: Вирівнювання заголовка

en: Title Color
uk_UA: Колір заголовка

en: Title HTML Tag
uk_UA: HTML-тег заголовка

en: To
uk_UA: До

en: To Left
uk_UA: Ліворуч

en: To Right
uk_UA: Праворуч

en: To use reCAPTCHA, you need to add the API Key and complete the setup process in Dashboard > Elementor > Settings > Integrations > reCAPTCHA.
uk_UA: Щоб використовувати reCAPTCHA, вам потрібно додати ключ API і завершити процес налаштування в Консоль > Elementor > Налаштування > Інтеграція > reCAPTCHA.

en: Toggle
uk_UA: Спойлер

en: Toggle Align
uk_UA: Вирівняти Перемикачі

en: Toggle Button
uk_UA: Перемикачі Кнопка

en: Toggle Popup
uk_UA: Спливаючий Popup

en: Top
uk_UA: Верх

en: Transaction Type
uk_UA: Тип транзакції

en: Transition
uk_UA: Перехід

en: Transition Duration
uk_UA: Тривалість переходу

en: Transition Speed
uk_UA: Швидкість переходу

en: Transparency
uk_UA: Прозорість

en: Trash
uk_UA: Кошик

en: Trigger
uk_UA: Тригер

en: Triggers
uk_UA: Тригери

en: TrueType Fonts, Used for better supporting Safari, Android, iOS
uk_UA: Шрифти TrueType, які використовуються для кращої підтримки Safari, Android, iOS

en: Try it Now
uk_UA: Спробувати зараз

en: Tweet
uk_UA: Твітнути

en: Tweet Button
uk_UA: Tweet Кнопка

en: Type
uk_UA: Тип

en: TypeKit partners with the world’s leading type foundries to bring thousands of beautiful fonts to designers every day.
uk_UA: Typekit співпрацює з провідними розробниками шрифтів, щоб щодня надавати дизайнерам тисячі красивих шрифтів.

en: Typography
uk_UA: Типографіка

en: UI Color
uk_UA: UI Колір

en: UI Hover Color
uk_UA: UI Колір при наведенні

en: URL Field
uk_UA: Поле URL

en: URL Format
uk_UA: URL Формат

en: Underline
uk_UA: Підкреслений

en: Unknown
uk_UA: Невідомо

en: Unlink
uk_UA: Від'єднати

en: Unlink Widget
uk_UA: Від'єднати віджет

en: Unlink from global
uk_UA: Від'єднати від глобального

en: Unmarked Color
uk_UA: Немаркований колір

en: Unmarked Style
uk_UA: Немаркований стиль

en: Unread
uk_UA: Непрочитані

en: Unsupported
uk_UA: Не підтримується

en: Up
uk_UA: Вверх

en: Update Font Type
uk_UA: Оновити тип шрифту

en: Upload
uk_UA: Завантажити

en: Upload JSON File
uk_UA: Завантажити файл JSON

en: Upload an icon set to publish.
uk_UA: Завантажте набір іконок, щоб опублікувати.

en: Upload directory is not writable or does not exist.
uk_UA: Каталог завантаження не доступний для запису або відсутній.

en: Upload font .%s file
uk_UA: Завантажити шрифт .%s

en: Uploading&hellip;
uk_UA: Завантаження&hellip;

en: Upsell
uk_UA: Апсейли

en: Upsells
uk_UA: Апсейли

en: Use the letters: %s
uk_UA: Використовуйте літери: %s

en: Use this field to set a custom API Key for the current form
uk_UA: Використовуйте це поле, щоб задати довільний API ключ для поточної форми

en: Use this field to set a custom API URL for the current form
uk_UA: Використовуйте це поле, щоб задати довільний API ключ для поточної форми

en: Use this setting to skip over posts (e.g. '2' to skip over 2 posts).
uk_UA: За допомогою цього параметра можна пропускати повідомлення (наприклад ' 2' пропустити понад 2 посади).

en: User Agent
uk_UA: Засіб перегляду

en: User ID
uk_UA: ID користувача

en: User IP
uk_UA: IP користувача

en: User Info
uk_UA: Інфо про користувача

en: User Meta
uk_UA: Користувач Meta

en: User Profile Picture
uk_UA: Зображення облікового запису користувача

en: Username
uk_UA: Лоґін

en: Username Label
uk_UA: Ім'я користувача ярлик

en: Username Placeholder
uk_UA: Заповнення Ім'я користувача

en: Username or Email Address
uk_UA: Ім'я користувача або Email адреса

en: Validate API Key
uk_UA: Перевірити ключ API

en: Validate Kit ID
uk_UA: Перевірити ID набору

en: Variations
uk_UA: Варіації

en: Vertical
uk_UA: Вертикально

en: Vertical Padding
uk_UA: Вертикальний Відступ

en: Vertical Position
uk_UA: Вертикальна позиція

en: Vertical Scroll
uk_UA: Вертикальна прокрутка

en: Video
uk_UA: Відео

en: Video Link
uk_UA: Відео посилання

en: Video Position
uk_UA: Позиція відео

en: Video URL
uk_UA: Відео URL

en: Video Width
uk_UA: Ширина відео

en: View
uk_UA: Вид

en: View Cart
uk_UA: Показати кошик

en: View Elementor Pro Changelog
uk_UA: Перелік змін Elementor Pro

en: View Font
uk_UA: Переглянути шрифт

en: View Icon
uk_UA: Переглянути іконку

en: Viewport
uk_UA: Область перегляду

en: Visitor
uk_UA: Відвідувач

en: WP Dashboard
uk_UA: Майстерня WP

en: Want to activate this website by a different license?
uk_UA: Хочете активувати цей веб-сайт за іншою ліцензією?

en: Want to deactivate the license for any reason?
uk_UA: Хочете деактивувати ліцензію по якійсь причині?

en: Want to learn more about Elementor library?
uk_UA: Хочете дізнатись більше про бібліотеку Elementor?

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
uk_UA: Попередження: Будь ласка, створіть резервну копію бази даних, перш ніж робити відкат.

en: Website
uk_UA: Вебсайт

en: Week
uk_UA: Тиждень

en: Weekly
uk_UA: Щотижня

en: Weeks
uk_UA: Тижні

en: Weight
uk_UA: Вага

en: Welcome to Elementor Pro!
uk_UA: Ласкаво просимо до Elementor Pro!

en: What action the user needs to do for the popup to open.
uk_UA: Які дії користувач повинен зробити для відкриття Popup.

en: What is a 404 Page Template?
uk_UA: Що таке шаблон сторінки 404?

en: What is a Products Archive Template?
uk_UA: Що таке шаблон архіву продуктів?

en: What is a Search Results Template?
uk_UA: Що таке шаблон результатів пошуку?

en: What is a Single Product Template?
uk_UA: Що таке шаблон окремого продукту?

en: What is an Archive Template?
uk_UA: Що таке шаблон архіву?

en: When arriving from specific URL
uk_UA: При надходженні з певної URL-адреси

en: Where Do You Want to Display Your %s?
uk_UA: Де ви хочете показувати ваш %s?

en: Whole Box
uk_UA: Цілий Блок

en: Whole Slide
uk_UA: Цілий Слайд

en: Width
uk_UA: Ширина

en: Within
uk_UA: Всередині

en: Woo - Products-
uk_UA: Woo - Товари

en: Woo - Single Elements
uk_UA: Woo - Елементи товару

en: WooCommerce Pages
uk_UA: WooCommerce Знижка

en: Word Wrap
uk_UA: Перенос слів

en: WordPress Menu
uk_UA: Меню WordPress

en: Would you like to save the changes you've made?
uk_UA: Бажаєте зберегти свої зміни?

en: X Anchor Point
uk_UA: X Якірна точка

en: Y Anchor Point
uk_UA: Y Якірна точка

en: Yahoo Calendar
uk_UA: Yahoo календар

en: Year: %s
uk_UA: Рік: %s

en: Yearly
uk_UA: Щороку

en: Yes
uk_UA: Так

en: You Haven’t Saved Templates Yet.
uk_UA: Ви ще не зберегли шаблони.

en: You can also set a different %s by choosing "Custom".
uk_UA: Ви також можете задати довільні %s, вибравши "Користувацький".

en: You can upload only %d file. | You can upload up to %d files.
uk_UA[0]: Ви можете завантажити лише %d файл.
uk_UA[1]: Ви можете завантажити лише %d файли.
uk_UA[2]: Ви можете завантажити лише %d файли.

en: You must include the %1$s Widget in your template (%2$s), in order for Elementor to work on this page.
uk_UA: Необхідно включити Віджет вмісту Публікації в шаблоні (%s), для того, щоб Elementor працювати на цій сторінці.

en: You'll be able to add this global widget to multiple areas on your site, and edit it from one single place.
uk_UA: Ви зможете додати цей глобальний віджет в кілька областей на своєму сайті і редагувати їх в одному місці.

en: You're connected as %s.
uk_UA: Ви підключені як %s.

en: YouTube or Vimeo link
uk_UA: Посилання YouTube або Vimeo

en: Your License Is Inactive
uk_UA: Ваша ліцензія неактивна

en: Your License Key
uk_UA: Ваш ліцензійний ключ

en: Your License Will Expire in %s.
uk_UA: Ваша ліцензія закінчиться через %s.

en: Your cart is currently empty.
uk_UA: Ваш кошик порожній.

en: Your comment is awaiting moderation.
uk_UA: Ваш коментар очікує модерації.

en: Your license is invalid for this domain. Please check your key again.
uk_UA: Ваша ліцензія недійсна для цього домену. Перевірте свій ключ знову.

en: Your license is missing. Please check your key again.
uk_UA: Ваша ліцензія відсутня. Повторіть спробу.

en: Your license key should look something like this: %s
uk_UA: Ваш ліцензійний ключ повинен виглядати приблизно так: %s

en: Zoom
uk_UA: Збільшити

en: Zoom Direction
uk_UA: Напрямок масштабування

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
uk_UA: М д, Р

en: global
uk_UA: глобальне

en: key|value
uk_UA: ключ|значення

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
uk_UA: М Р

[ctx: post format archive title]
en: Asides
uk_UA: В сторону

[ctx: post format archive title]
en: Audio
uk_UA: Аудіо

[ctx: post format archive title]
en: Chats
uk_UA: Чати

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
uk_UA: Галереї

[ctx: post format archive title]
en: Images
uk_UA: Зображення

[ctx: post format archive title]
en: Links
uk_UA: Посилання

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
uk_UA: Цитати

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
uk_UA: Статуси

[ctx: post format archive title]
en: Videos
uk_UA: Відео

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
uk_UA: Р

en: {number} Responses
uk_UA: {number} відповідей
