Plugins - All in One SEO – Powerful SEO Plugin to Boost SEO Rankings &amp - en to nb_NO translation catalogue (211 entries)

en: Search Page
nb_NO: Søkeside

en: Date Archives
nb_NO: Datoarkiver

en: Author Archives
nb_NO: Forfatterarkiv

en: Paginated Content
nb_NO: Sideinndelt innhold

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Go to Plugins
nb_NO: Gå til utvidelser

en: Go to Settings > Reading
nb_NO: Gå til innstillinger for lesing

en: Your Organization Name and Logo are set
nb_NO: Ditt organisasjonsnavn og loge er satt

en: Your Site Title and Tagline are set
nb_NO: Din nettstedstittel og slagord er satt

en: Your Person Name and/or Image are blank
nb_NO: Ditt personnavn og/eller bilde er tomt

en: Your site appears in search results
nb_NO: Ditt nettsted er synlig i søkeresultater

en: Noindexed content
nb_NO: Ikke indeksert innhold

en: Click here
nb_NO: Klikk her

en: RSS Content Settings
nb_NO: Innstillinger for RSS-innhold

en: Go to Settings > General
nb_NO: Gå til Innstillinger > Generelt

en: Notifications
nb_NO: Varsler

en: Local Business SEO
nb_NO: SEO for lokal virksomhet

en: LinkedIn Post Inspector
nb_NO: Innleggsinspektør for LinkedIn

en: Publish Date
nb_NO: Publiseringsdato

en: RSS Sitemap
nb_NO: RSS-nettstedskart

en: News Sitemap
nb_NO: Nettkart for nyheter

en: Access our Premium Support
nb_NO: Få tilgang til vår premium brukerstøtte

en: Yes I love it
nb_NO: Ja, jeg liker den

en: Not Really...
nb_NO: Ikke egentlig...

en: Not Installed
nb_NO: Ikke installert

en: Priority Support
nb_NO: Prioritert brukerstøtte

en: Not Available
nb_NO: Ikke tilgjengelig

en: Complete Support
nb_NO: Full brukerstøtte

en: Limited Support
nb_NO: Begrenset brukerstøtte

en: WooCommerce Integration
nb_NO: WooCommerce-integrasjon

en: Search Engine Optimization (SEO)
nb_NO: Søkemotoroptimalisering (SEO)

en: Schema Rich Snippets
nb_NO: Rike skjema-snutter

en: Social Meta (Open Graph Markup)
nb_NO: Sosial meta (Open Graph-markup)

en: Plugin installed & activated.
nb_NO: Utvidelse installert og aktivert.

en: Facebook Debugger
nb_NO: Facebook feilsøking

en: CSS Validator
nb_NO: CSS-validator

en: HTML Validator
nb_NO: HTML-validator

en: Google Page Speed Test
nb_NO: Google Page Speed-test

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Install Plugin
nb_NO: Installer utvidelse

en: Activated
nb_NO: Aktivert

en: Add Link
nb_NO: Legg ti lenke

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: No results found.
nb_NO: Ingen resultater funnet.

en: (no title)
nb_NO: (ingen tittel)

en: Link has been inserted.
nb_NO: Lenken er satt inn.

en: Support & Docs
nb_NO: Brukerstøtte og dokumentasjon

en: Analyze this page
nb_NO: Analyser denne siden

en: Give us a 5-star rating!
nb_NO: Gi oss en 5-stjerners vurdering!

en: Our goal is to take the pain out of optimizing your website for search engines.
nb_NO: Vårt mål er å fjerne vanskelighetene med å optimalisere ditt nettsted for søkemotorer.

note: Translators: This is an action link users can click to open a feature request.
en: Suggest a Feature
nb_NO: Foreslå en funksjon

en: About Us
nb_NO: Om oss

en: I already did
nb_NO: Jeg har alt gjort det

en: Nope, maybe later
nb_NO: Nei, kanskje senere

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Ok, you deserve it
nb_NO: Ok, du fortjener det

en: Give feedback
nb_NO: Gi tilbakemelding

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: We're sorry to hear you aren't enjoying %1$s. We would love a chance to improve. Could you take a minute and let us know what we can do better?
nb_NO: Vi er lei oss for å høre at du ikke har glede av %1$s. Vi vil gjerne få en sjanse til å forbedre oss. Kunne du tatt deg tid til å la oss få vite hva vi kan gjøre bedre?

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Are you enjoying %1$s?
nb_NO: Har du glede av %1$s?

note: Author of the plugin
en: All in One SEO Team
nb_NO: All in One SEO-teamet

en: Ad free (no banner adverts)
nb_NO: Reklamefri (ingen bannerannonser)

en: Sales
nb_NO: Salg

en: Reservations
nb_NO: Reservasjoner

en: Technical Support
nb_NO: Teknisk brukerstøtte

en: Customer Support
nb_NO: Kundestøtte

en: Phone Number
nb_NO: Telefonnummer

en: Billing Support
nb_NO: Støtte for betaling

en: Organization Name
nb_NO: Orginasjonsnavn

en: Category
nb_NO: Kategori

en: Archive
nb_NO: Arkiv

en: Page
nb_NO: Side

en: Dismiss
nb_NO: Avvis

en: No thanks
nb_NO: Nei takk

en: Inactive Plugins
nb_NO: Inaktive utvidelser

en: Active Plugins
nb_NO: Aktive utvidelser

en: Author Pages
nb_NO: Forfattersider

en: URLs
nb_NO: URLer

en: sitemaps
nb_NO: nettstedskart

en: Generated by
nb_NO: Generert av

en: This sitemap index contains
nb_NO: Denne nettkartoversikten inneholder

en: This sitemap contains
nb_NO: Dette nettkartet inneholder

en: this is an XML Sitemap, meant to be consumed by search engines like Google or Bing.
nb_NO: dette er et XML-nettkart, ment for å brukes av søkemotorer som Google og Bing.

en: Disallow
nb_NO: Ikke tillat

en: Allow
nb_NO: Tillat

en: Exclude Images
nb_NO: Utelat bilder

en: Search Engine Visibility
nb_NO: Synlighet for søkemotorer

en: Site Language
nb_NO: Språk for nettstedet

en: Site Title
nb_NO: Tittel for netstedet

en: SEO for Categories, Tags and Custom Taxonomies
nb_NO: SEO for kategorier, stikkord og tilpassede taksonomier

en: Subscribe
nb_NO: Abonnér

en: SEO News
nb_NO: SEO-nyheter

en: Credits
nb_NO: Takk til

en: Translate
nb_NO: Oversett

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

en: Analyze
nb_NO: Analyser

en: Image SEO
nb_NO: SEO bilder

note: Translators: This is an action link users can click to purchase a license for All in One SEO Pro.
en: Upgrade to Pro
nb_NO: Oppgrader til Pro

note: Translators: This is an action link users can click to open our general documentation page.
en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

note: Translators: This is an action link users can click to open the General Settings menu.
en: SEO Settings
nb_NO: SEO-innstillinger

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: Facebook Admin ID
nb_NO: Facebook Admin-ID

en: Facebook App ID
nb_NO: Facebook App-ID

en: Enable Sitemap Indexes
nb_NO: Tillat sidekartindekser

en: Post Types
nb_NO: Innleggstyper

en: Taxonomies
nb_NO: Taksonomier

en: Last Modified
nb_NO: Sist modifisert

en: Additional Pages
nb_NO: Tilleggsider

en: Add URL
nb_NO: Legg tIl URL

en: All Post Types
nb_NO: Alle innleggstyper

en: Page URL
nb_NO: Side-URL

en: dynamically
nb_NO: dynamisk

en: Submit
nb_NO: Send

en: Site URL
nb_NO: Nettsteds-URL

en: Country
nb_NO: Land

en: No
nb_NO: Nei

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Import
nb_NO: Importer

en: System Status
nb_NO: Systemstatus

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Advanced Settings
nb_NO: Avanserte innstillinger

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Website
nb_NO: Nettsted

en: Multisite
nb_NO: Nettstedsnettverk

en: Active Theme
nb_NO: Aktivt tema

en: User Agent
nb_NO: Brukeragent

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
nb_NO: Velg hvilke innlegstyper som vises i ditt sidekart.

en: Include Date Archives in your sitemap.
nb_NO: Inkluder dataarkiver i ditt sidekart.

en: Include Author Archives in your sitemap.
nb_NO: inkluder forfatterarkiver i ditt sidekart.

en: View the Changelog
nb_NO: Se Changelog

en: Watch video tutorials
nb_NO: Se videoopplæring

en: Getting started? Read the Beginners Guide
nb_NO: Er du nybegynner? les nybegynnermanualen

en: Edit SEO
nb_NO: Rediger SEO

en: Front Page
nb_NO: Forside

en: Video Sitemap
nb_NO: Video Sidekart

note: Translators: This is an action link users can click to open our premium support.
en: Support
nb_NO: Støtte

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Feature Manager
nb_NO: Funksjonsinnstillinger

en: Export Settings
nb_NO: Eksportinnstillinger

en: Company
nb_NO: Firma

en: Cafe
nb_NO: Kafe

en: Hotel
nb_NO: Hotell

en: Cause
nb_NO: Årsak

en: Sports League
nb_NO: Sportsliga

en: Sports Team
nb_NO: Sportslag

en: School
nb_NO: Skole

en: University
nb_NO: Universitet

en: Actor
nb_NO: Skuespiller

en: Athlete
nb_NO: Atlet

en: Product
nb_NO: Produkt

en: Song
nb_NO: Sang

en: TV Show
nb_NO: Tv-serie

en: Article
nb_NO: Artikkel

en: Blog
nb_NO: Blogg

en: Featured Image
nb_NO: Aktuelt bilde

en: Post Author Image
nb_NO: Innlegg forfatterbilde

en: First Available Image
nb_NO: Første tilgjengelige bilde

en: Article Section
nb_NO: Artikkelseksjon

en: Post
nb_NO: Innlegg

en: Cancel
nb_NO: Kanseller

en: Author
nb_NO: Forfatter

en: Director
nb_NO: Regissør

en: Musician
nb_NO: Musiker

en: Politician
nb_NO: Politiker

en: Profile
nb_NO: Profil

en: Public Figure
nb_NO: Offentlig person

en: City
nb_NO: By

en: Landmark
nb_NO: Landemerke

en: Book
nb_NO: Bok

en: Drink
nb_NO: Drikk

en: Food
nb_NO: Mat

en: Game
nb_NO: Spill

en: Movie
nb_NO: Film

en: Organization
nb_NO: Organisasjon

en: Object Type
nb_NO: Objekttype

en: SQL Mode
nb_NO: SQL Modus

en: PHP Memory Limit
nb_NO: PHP Minnegrense

en: PHP Max Upload Size
nb_NO: PHP Max opplastingsstørrelse

en: PHP Max Post Size
nb_NO: PHP Max innleggsstørrelse

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Custom Image
nb_NO: Tilpasset bilde

en: Summary
nb_NO: Oppsummering

en: Activity
nb_NO: Aktivitet

en: Not set
nb_NO: Ikke satt

en: On
nb_NO: på

en: Off
nb_NO: av

en: Home URL
nb_NO: Hjemme-URL

en: Update Options
nb_NO: Oppdater innstillinger

note: Plugin Name of the plugin
en: All in One SEO
nb_NO: Alt-i-ett SEO

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
nb_NO: Lar deg spesifisere maksimalt antall innlegg per sidekart (opp til 50,000).

en: XML Sitemap
nb_NO: XML-nettstedskart

en: Add Rule
nb_NO: Legg til regel

en: PHP Version
nb_NO: PHP-versjon

en: Server
nb_NO: Tjener

en: Operating System
nb_NO: Operativsystem

en: Site Name
nb_NO: Nettstedsnavn

en: Article Tags
nb_NO: Artikkel-tagger

en: Automatically Generate Article Tags
nb_NO: Generer artikkel-tagger automatisk.

en: Person or Organization
nb_NO: Person eller organisasjon

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Description Format
nb_NO: Beskrivelsesformat:

en: Home Page Settings
nb_NO: Hjemmesideinnstillinger

en: Paged Format
nb_NO: Sideinndeltingsformat

en: Pinterest Site Verification
nb_NO: Nettstedsverifisering for Pinterest

en: Autogenerate Descriptions
nb_NO: Autogenerer beskrivelser

en: No Pagination for Canonical URLs
nb_NO: Ingen sideinndeling for kanoniske URL-er

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
nb_NO: Dette alternativet tillater at du veksler mellom bruk av Meta Nøkkelord gjenom hele siden.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
nb_NO: Kryss av her hvis du ønsker at dine kateorier for et gitt innlegg brukes som Meta Nøkkelord for dette innlegget (i tillegg til andre nøkkelord du spesifiserer på Endre Innleggs skjermen).

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
nb_NO: Kryss av her hvis du ønsker merker for et gitt innlegg brukes som Meta Nøkkelord for dette innlegget (i tillegg til andre nøkkelord du spesifiserer på Endre Innleggs skjermen).

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger
